Hotely v Chorvatsku Apartmány Chorvatsko Yacht Charty Hotel Global

Split

(Přidejte popis místa Split)

Toto večne mladé mesto s 200 tisíc obyvateľmi žije svojím vlastným rytmom už 1700 rokov, so srdcom v Diokleciánovom paláci, ktorý je stredom mesta a objektom pod záštitou Svetového dedičstva UNESCO. Katedrála sv. Dujma (sv. Dominik), patróna mesta Split, sa nachádza v mauzóleu cisára Diokleciána. Jej prepychový interiér je miestom zhromažďovania veriacich i turistov. Mnoho cenných kultúrnych pamiatok sa nachádza aj mimo múrov Diokleciánovho paláca (renesančné námestie Prokurative, paláce, kostoly, múzeá…).

Leží na najteplejšej časti pobrežia Stredozemného mora, v strede jadranského pobrežia a je turistickým, hospodárskym a športovým centrom (Goran Ivanišević, Branka Vlašić, Toni Kukoč) regiónu, ktorého „zelenou dušou“ je vrch Marjan s lesoparkom poskytujúcim mestu množstvo pokojných, od mestského hluku vzdialených priestorov na prechádzku a oddych.

Bohatá turistická ponuka mesta je prepojená s jedinečným kultúrnym dedičstvom a veľkým množstvom kultúrnych a turistických podujatí, ktoré dodávajú Splitu zvláštny šarm a robia ho ideálnym miestom na dovolenku počas celého roka. ...


Split Hotely
Split Apartmány
kroatienlinksĎalšie informácie:


Galérie Split fotografie, obrázky návštevníkov

Dovolenka Video Split

Split Auto trase Chorvátsko - Dalmácia

Mapa Split
Atrakcie Split
Kultúrne podujatia Split
Odporúčania k návšteve reštaurácie a voľný čas v Split
Počasie Split
Osobné skúsenosti a cestovné príbehy SplitNapište svůj itinerář pro "Split" "Split CESTOPISNÁ REPORTÁŽ".