Hotely v Chorvatsku Apartmány Chorvatsko Yacht Charty Hotel Global

Zagreb

(Přidejte popis místa Zagreb)

Záhreb je hlavným mestom Chorvátska a obchodným i univerzitným centrom, mestom kultúry, umenia a zábavy. Vznikol z dvoch stredovekých osád – Kaptolu a Gradecu, ktoré tvoria staré mestské jadro Horného mesta, je pravým stredoeurópskym mestom, ktoré má spolu s okolitými mestečkami približne milión obyvateľov.

Staré barokové jadro je utkané zo starých kamenných ulíc a budov, mnohých kostolov, majestátnej katedrály a moderných obchodov, príjemných kaviarní a reštaurácií. Povozte sa v modrej záhrebskej električke alebo sa prejdite po najdlhšej záhrebskej ulici – Ilici, vyjdite pozemnou lanovkou Uspinjačou do Horného mesta a navštívte vežu Lotršćak, kostol sv. Marka, Kamennú bránu, múzeá a galérie….

Veľký počet zelených oáz, mnohé výletné miesta v nádhernom okolí, pamiatky a sakrálne objekty sa majú účasť na tom, že život je tu príjemný a mesto je skutočne na mieru človeka.

Záhreb, ktorý sa nachádza pod záhrebskou horou Medvednica, ktorá je hostiteľkou až dvoch lyžiarskych pretekov FIS, so športovo-rekreačným centrom na jazere Jarun s regatovými trasami a tenisovým turnajom Zagreb Indoors, je mestom, ktoré je známe aj športovými manifestáciami svetového významu. ...


Zagreb Hotely
Zagreb Apartmány
Zagreb Wellness & SPA
kroatienlinksĎalšie informácie:


Galérie Zagreb fotografie, obrázky návštevníkov

Dovolenka Video Zagreb

Zagreb Auto trase Chorvátsko - Záhreb & Kont.

Mapa Zagreb
Atrakcie Zagreb
Kultúrne podujatia Zagreb
Odporúčania k návšteve reštaurácie a voľný čas v Zagreb
Počasie Zagreb
Osobné skúsenosti a cestovné príbehy ZagrebNapište svůj itinerář pro "Zagreb" "Zagreb CESTOPISNÁ REPORTÁŽ".